Český pohár žáků začíná volejbalový oddíl TJ Svitavy na 10. místě východní poloviny republiky

15.10.2018
První kolo pohár je za námi a svitavští volejbalisté čekali určitě více. Kritické bylo první utkání, kdy nestačili na Nový Jičín. Po prvním vyhraném setu, který byl bez jejich nevynucených chyb, došlo na pokažené servisy, což je stálo vítězství.

Hned po skončení následovalo druhé útkání s ambiciózním Znojmem. Deka byla více než viditelná a zbytečných chyb neubývalo.Prohraný zápas znamenal boj ve skupině o 9.-16. místo. Lehkou útěchou bylo, že oba soupeři Semil postoupili jednoznačně do TOP4. V rozřazení semilské čekali staří známí z Velkého Meziříčí. Volejbalisté proházeli posty a zabralo to. Pohodové utkání se semilskou jednoznačnou převahou ve všech herních činnostech. Vítězství jim do bojů o 9.-12. místo přiřadilo Rychnov nad Kněžnou, Lanškroun a druhý tým Blue Volley.Závěrečné utkání prvního dne mezi Semily  a Rychnovem bylo hodně o morálu. Tie-break 15:17 a konec zápasu před devátou večerní. Sice porážka ale po dobrém výkonu. Nedělní zápasy již proběhly pod kontrolou Semil a zařadili je na 10. místo.

Co dodat závěrem. Hráči musí pracovat a pracovat.Především první a druhý míč s lepší distribucí. Špatně a málo využívají semilští hráči klíčové hráče. I přes zklamání jdou ale dál...

Převzato ODTUD

Aktuálně z Svitavska